11 V 2023 r. uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Krasocinie, wyruszyli do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki był Wawel – dawna siedziba polskich królów. Następnie dzieci zeszły przez Smoczą Jamę nad Wisłę, gdzie stoi rzeźba smoka, ziejącego ogniem. Po zakupie pamiątek i obiedzie w restauracji „Pod Smoczą Jamą”, wycieczka przejechała do Kopca Kościuszki. Trudne wejście na wysokość 34 metrów, wynagrodzone zostało wspaniałym widokiem Krakowa i dalszych okolic. Warto się tutaj wybrać, by poznać bohaterstwo chłopów uczestniczących w insurekcji kościuszkowskiej i działalność samego Kościuszki. Kolejnym punktem wyjazdu był spacer po Starym Mieście. Dzieci zobaczyły Rynek Główny z Sukiennicami, zwiedziły Kościół Mariacki i wysłuchały hejnału, odgrywanego z jednej z wież. Po zjedzeniu pysznych lodów wycieczka udała się w kierunku Krasocina. Po drodze - w Jędrzejowie - dzieci zjadły kolację w restauracji McDonalds. Wyjazd dostarczył wielu wrażeń, zwłaszcza, że dla części uczniów była to pierwsza wycieczka w życiu.
Konkurs plastyczny „Portret rotmistrza Witolda Pileckiego”
Z okazji święta patrona szkoły, zorganizowano konkurs plastyczny „Portret rotmistrza Witolda Pileckiego”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci oraz upamiętnienie postaci Witolda Pileckiego - patrona Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. W konkursie nagrodzono następujących uczniów:
Kategoria klas I-III:
I miejsce - Karolina Dzwonek (II B),
II miejsce - Aleksandra Więckowicz (II B),
III miejsce - Michał Jackiewicz (III),
Wyróżnienia: Gabriela Klimczyk (I B), Tadeusz Klimczyk (III), Igor Majkowski (II B).
Kategoria klas IV-VI:
I miejsce - Piotr Jackiewicz (V A),
II miejsce - Antoni Sosnowski (VI B),
III miejsce - Marika Włodarska (VI B), Wiktor Klimczyk (V B).
Wyróżnienia: Nadia Banasik (IV A), Lena Grabka (IV A), Zuzanna Grzyb (IV B), Zuzanna Kałka (IV A), Oliwia Klim (V A), Wiktoria Pięta (VI B).
Nagrody dla laureatów konkursu ufundował kielecki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
8
I WOJEWÓDZKI KONKURS „STEFAN CZARNIECKI - BOHATER NARODOWY”
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasocinie wzięli udział w wojewódzkich konkursach, zorganizowanych z okazji obchodów Dnia Hetmana Stefana Czarnieckiego w Czarncy. W konkursie plastycznym wyróżnienie zdobyły Patrycja Chruściel (IV A), Klaudia Gołdyn (V A) i Oliwia Klim (VII). W konkursie wiedzy o hetmanie Stefanie Czarnieckim i jego czasach I miejsce zajęła Natalia Gołdyn, a miejsce III Marcel Marcinkowski – oboje z klasy VIII A. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Honorowy patronat nad konkursami objęli Poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski i Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Gratulujemy!
Kubusiowi Przyjaciele Natury
W ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury dzieci z grupy Misie realizowały zadania z kolejnej misji- Dom. Na tropie ekonawyków.. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego warto oszczędzać prąd i ciepłą wodę, oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Zajęcia odbyły się 11 maja w Dniu Bez Śmiecenia
Wycieczka w Pieniny
W dniach 15 - 16 maja uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w wycieczce w Pieniny. Przygodę z Pieninami rozpoczęliśmy od zwiedzenia malowniczych ruin Zamku w Czorsztynie. Górująca nad Zalewem warownia wywarła na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Następnie odbyliśmy spacer na Trzy Korony, jeden z najbardziej znanych symboli tego regionu, z którego roztacza się piękny widok na dolinę Dunajca, Beskid Sądecki, Gorce i Tatry. Drugi dzień naszego pobytu rozpoczęliśmy od wjazdu kolejką krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę. Tam podziwialiśmy panoramę Pienin, chętni natomiast mogli pozjeżdżać na torze saneczkowym. Wizytę w Szczawnicy zakończyliśmy spacerem do Pijalni Wód Mineralnych. W „ Domu nad Zdrojami” degustowaliśmy lecznicze wody: Magdalenkę, Jana, Stefana, Józefinę. Następnym punktem programu był rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. Nad jeziorem widnieją majestatycznie dwa średniowieczne zamki obronne - Dunajec w Niedzicy i Zamek Czorsztyn, a w oddali widać tatrzańskie szczyty, pokryte jeszcze o tej porze śniegiem. Następnie udaliśmy się do Zamku Dunajec, w którym obejrzeliśmy ciekawe ekspozycje, poznaliśmy jego historię i legendy z nim związane. Ostatnią atrakcją był spacer po zaporze. Dowiedzieliśmy się, że głównym zadaniem tamy nie jest pozyskiwanie energii, a ochrona przed powodziami. Na koniec przyszedł czas na zregenerowanie sił smacznym obiadkiem w Karczmie” Zadyma”.
18
"Olimpijczycy są wśród nas"
10.05.2023r. uczniowie klas 8: Agnieszka Janik, Diana Łącka, Nikodem Hermanowski oraz Wiktor Olczyk brali udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w 1LO we Wloszczowie. 60 uczniów z 20 szkół zmagało się z zadaniami matematycznymi, a w oczekiwaniu na wyniki, młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowych, pokazach chemicznych i słuchała zespołu muzycznego z 1LO. Z radością informujemy, że Wiktor Olczyk zajął 1 miejsce - został laureatem konkursu oraz Nikodem Hermanowski otrzymał wyróżnienie IX Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Olimpijczycy są wśród nas" GRATULACJE!!!
WARSZTATY MATEMATYCZE - trening przed egzaminem!
04.05.2023r. w środku majowej przerwy świątecznej w naszej szkole odbyły sie warsztaty matematycze dla 8-klasistów. Uczniowie od godz. 9.00 do 14.00 rozwiązywali arkusze egzaminacyjne, oceniali swoje odpowiedzi i analizowali rozwiązania. W trakcie spotkania znalazł się również czas na pyszny posiłek.
232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. w naszej szkole odbył się test sprawdzający znajomość zagadnień związanych z tym wydarzeniem. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 35 uczniów z klas IV- VI.
I miejsce zdobyły uczennice:
Nadia Banasik - IV A
Klaudia Gołdyn - VA
Zuzanna Grzyb - IV B
II miejsce
Amelia Bojaś - IV A
III miejsce
Oliwia Klim - VA
Wszystkim laureatom gratulujemy !
Wycieczka klasy 5a do Oblęgorka
W dniu 25 kwietnia klasa V A gościła w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Uczniowie wysłuchali barwnej opowieści pani kustosz o życiu noblisty oraz zwiedzili pomieszczenia, w których żył i tworzył Henryk Sienkiewicz. Warto nadmienić, że wnętrza pałacyku zostały wyposażone w oryginalne meble, obrazy, tkaniny, rzeźby oraz część księgozbioru pisarza. Po zwiedzeniu muzeum piątoklasiści udali się do parku, którego ścieżki kiedyś przemierzał sam autor Trylogii.
13
Powiatowy turniej piłki nożnej „TYMBARK” w kategorii U-10 chłopców.
18 kwietnia uczniowie naszej szkoły, z klasy 2a i jeden chłopiec z klasy 2b wzięli udział w powiatowym turnieju piłki nożnej „TYMBARK” W kategorii U-10 chłopców reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się z sześcioma drużynami plasując się na 3 miejscu. Drużynę do turnieju przygotowała Alina Arczewska.
Powiatowy Konkurs Recytatorski.
24 kwietnia uczennice naszej szkoły z klasy 2a i 2b wzięły udział w powiatowym konkursie recytatorskim pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Wydarzenie miało miejsce w Domu Kultury we Wloszczowie. Z 22 uczestników, z całego powiatu włoszczowskiego dziewczynki uplasowały się w ścisłej czołówce zajmując 3 msc. Dagmara Klim i 4 msc.Lena Tlustochowicz. Wielkie gratulacje dla dziewczynek za piękną recytację, wysokie noty, a także za godne reprezentowanie naszej szkoły Gratulujemy ! Do konkursu przygotowywały Małgorzata Knap i Alina Arczewska
Etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski dla Krasocina!
W piątek 21 IV 2023 r. w Łodzi odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Siedem drużyn, reprezentujących siedem parków krajobrazowych województwa łódzkiego, walczyło o I miejsce zapewniające udział w finale krajowym. Z wielką radością ogłaszamy, że do finału ogólnopolskiego zakwalifikowali się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, reprezentujący Przedborski Park Krajobrazowy, w części leżący w gminie Krasocin. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa naszej drużynie w składzie - Julia Bojaś, Karolina Ślęzak i Marika Włodarska oraz opiekunce Pani Iwonie Duszy. Ponadto Karolina Ślęzak z Krasocina uzyskała indywidualnie najwyższą ilość punktów. Zabrakło jej zaledwie dwóch punktów do osiągnięcia maksymalnego wyniku w teście! Warto podkreślić, że nasze dziewczynki uczęszczają do klasy VI, a rywalizowały z ósmoklasistami.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były „Ptaki”, ale uczestnicy musieli się również wykazać znajomością walorów przyrodniczych i kulturowych wszystkich parków województwa łódzkiego, znacząco wykraczając tym samym poza wiedzę z podstawy programowej. Uczniowie musieli również nauczyć się oznaczania 60 gatunków awifauny i rozpoznawać ptaki na podstawie fotografii.
Życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim!
7
XII edycja Profilaktycznego Konkursu Wiedzy pod hasłem „Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom”.
- 20.04.2023 r. odbyła się XII edycja Profilaktycznego Konkursu Wiedzy organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego pod hasłem „Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 11 szkół podstawowych w powiecie włoszczowskim, w tym 3 uczennice klasy ósmej naszej szkoły: Natalia Gołdyn, Klaudia Klim i Oliwia Kowalczyk. Dziewczęta wykazały się szeroką wiedzą na temat HIV i AIDS oraz szeroko pojętych uzależnień. Oliwia Kowalczyk zajęła pierwsze miejsce w konkursie, natomiast Natalia Gołdyn otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!
Program edukacyjny Kubusiowi Przyjaciele Natury.
- Przedszkolaki z grupy Misie biorą udział w programie edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury. Celem programu jest nauka podstawowych zasad życia w zgodzie z naturą, ochrony środowiska, klimatu, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywnie spędzanie czasu. W ramach programu dzieci realizują w przedszkolu 4 misje tematyczne pełne wyzwań, i rozwijających zabaw twórczych. Są to: "Misja Szkoła. Na tropie zmian klimatycznych". " Misja Dom. Na tropie ekonawyków". " Misja Sklep. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie z naturą ", oraz " Misja Las. Na tropie roślin i zwierząt". Podczas realizacji pierwszej misji dzieci dowiedziały się czym jest pogoda, a czym klimat. Jakie mamy strefy klimatyczne. Jak ograniczyć globalne ocieplenie i co możemy zrobić, aby temu przeciwdziałać. Ma zajęciach dzieci bawiły się w prezenterów pogody.46
Światowy Dzień Ziemi 2023
W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi 2023 w naszej szkole podjęto wiele działań proekologicznych. Uczniowie zaangażowali się w ogólnopolskie akcje Fundacji Ekologicznej ARKA: "Kwiaty zamiast śmieci" i "Żyjące Książki ". Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na "Najciekawszy strój ekologiczny". I miejsce w konkursie zajęła Nikola Bojaś, II miejsce-Karolina Dzwonek, III miejsce-Ola Więckowicz. Wyróżnienie otrzymali: Nikola Ślęzak, Dawid Siwek, Ania Stępień, Kasia Klim, Filip Mularczyk, Oliwka Świeboda, Lena Stawowska, Lena Hajduk. Pamiętajmy, aby o naszą planetę dbać cały rok!
16
"Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" - U-12
W dniach 17-18 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłki nożnej "Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU". W kategorii U-12 dziewcząt reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce. Natomiast chłopcy w tej samej kategorii zajęli 1 miejsce i tym samym wywalczyli awans na turniej finałowy ( etap wojewódzki), który zostanie rozegrany na obiektach sportowych w Nowinach w dniach 8-9 mają. Drużyny do turnieju przygotował Przemek Paul.
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Wszystkie