Na tropie mądrych zakupów. W czasie zajęć dzieci przypomniały sobie co to jest zdrowe odżywianie i jak skomponować pełnowartościowy posiłek, oraz jak mądrze robić zakupy.
Święto Patrona Szkoły - Manewry Szkolne 2023
Obchody Święta Patrona w ZPO im. rtm. Witolda Pileckiego. 12 maja w wigilię urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego klasy 4 - 8 wzięły udział w rajdach pieszych pod hasłem "Manewry Szkolne". Uczniowie, jako kurierzy, zawędrowali do Sułkowa, Brygidowa, Gruszczyna i Borowca, by tam spotkać się ze swoimi łącznikami i odebrać od nich meldunek - test wiedzy o Patronie. W rywalizacji pomiędzy klasami punktowane były nie tylko doskonała znajomość faktów z życia i działalności Pileckiego, ale także zapamiętanie hasła, umiejętność współpracy w grupie i właściwe złożenie swojego meldunku komendantowi. W role łączników wcielili się Pani Anna Ciszek, Pan Adam Szałowski, Pan Adam Młyńczak i ks. Piotr Kucharz, którym to składamy wielkie podziękowania za pomoc w zorganizowaniu szkolnej imprezy. "Manewry Szkolne" wygrała klasa V B, zdobywając 92% możliwych punktów. Na podium z drugim miejscem i 89% stanęła klasa V A, a tuż za nią na miejscu trzecim znalazła się klasa VI B z 80%. Zwycięska klasa otrzymała bon o wartości 100zł do wykorzystania w sklepiku szkolnym, ufundowany przez Spółdzielnię Uczniowską Kubuś. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i dziękujemy za udział w obchodach Dnia Patrona.
17
Warsztaty profilaktyczne pod hasłem "Zagrożenia wynikające z używania mediów elektronicznych"
17 maja 2023 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne pod hasłem "Zagrożenia wynikające z używania mediów elektronicznych". W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 7 oraz klas 5a i 5b. Nasza najbliższa przyszłość jeszcze bardziej będzie zdominowana przez obecność w naszym życiu nowych technologii. Warto zatem już dzisiaj zdać sobie sprawę z tego, że nadużywanie mediów cyfrowych nie tylko prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji, ale również przyczynia się do uzależnienia.
WYCIECZKA TEMATYCZNA „KRAKÓW WIOSENNIE”
11 V 2023 r. uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Krasocinie, wyruszyli do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki był Wawel – dawna siedziba polskich królów. Następnie dzieci zeszły przez Smoczą Jamę nad Wisłę, gdzie stoi rzeźba smoka, ziejącego ogniem. Po zakupie pamiątek i obiedzie w restauracji „Pod Smoczą Jamą”, wycieczka przejechała do Kopca Kościuszki. Trudne wejście na wysokość 34 metrów, wynagrodzone zostało wspaniałym widokiem Krakowa i dalszych okolic. Warto się tutaj wybrać, by poznać bohaterstwo chłopów uczestniczących w insurekcji kościuszkowskiej i działalność samego Kościuszki. Kolejnym punktem wyjazdu był spacer po Starym Mieście. Dzieci zobaczyły Rynek Główny z Sukiennicami, zwiedziły Kościół Mariacki i wysłuchały hejnału, odgrywanego z jednej z wież. Po zjedzeniu pysznych lodów wycieczka udała się w kierunku Krasocina. Po drodze - w Jędrzejowie - dzieci zjadły kolację w restauracji McDonalds. Wyjazd dostarczył wielu wrażeń, zwłaszcza, że dla części uczniów była to pierwsza wycieczka w życiu.
13
Konkurs plastyczny „Portret rotmistrza Witolda Pileckiego”
Z okazji święta patrona szkoły, zorganizowano konkurs plastyczny „Portret rotmistrza Witolda Pileckiego”. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej dzieci oraz upamiętnienie postaci Witolda Pileckiego - patrona Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie. W konkursie nagrodzono następujących uczniów:
Kategoria klas I-III:
I miejsce - Karolina Dzwonek (II B),
II miejsce - Aleksandra Więckowicz (II B),
III miejsce - Michał Jackiewicz (III),
Wyróżnienia: Gabriela Klimczyk (I B), Tadeusz Klimczyk (III), Igor Majkowski (II B).
Kategoria klas IV-VI:
I miejsce - Piotr Jackiewicz (V A),
II miejsce - Antoni Sosnowski (VI B),
III miejsce - Marika Włodarska (VI B), Wiktor Klimczyk (V B).
Wyróżnienia: Nadia Banasik (IV A), Lena Grabka (IV A), Zuzanna Grzyb (IV B), Zuzanna Kałka (IV A), Oliwia Klim (V A), Wiktoria Pięta (VI B).
Nagrody dla laureatów konkursu ufundował kielecki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
8
I WOJEWÓDZKI KONKURS „STEFAN CZARNIECKI - BOHATER NARODOWY”
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasocinie wzięli udział w wojewódzkich konkursach, zorganizowanych z okazji obchodów Dnia Hetmana Stefana Czarnieckiego w Czarncy. W konkursie plastycznym wyróżnienie zdobyły Patrycja Chruściel (IV A), Klaudia Gołdyn (V A) i Oliwia Klim (VII). W konkursie wiedzy o hetmanie Stefanie Czarnieckim i jego czasach I miejsce zajęła Natalia Gołdyn, a miejsce III Marcel Marcinkowski – oboje z klasy VIII A. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Honorowy patronat nad konkursami objęli Poseł na Sejm RP Bartłomiej Dorywalski i Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Gratulujemy!
Kubusiowi Przyjaciele Natury
W ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury dzieci z grupy Misie realizowały zadania z kolejnej misji- Dom. Na tropie ekonawyków.. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego warto oszczędzać prąd i ciepłą wodę, oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Zajęcia odbyły się 11 maja w Dniu Bez Śmiecenia
Wycieczka w Pieniny
W dniach 15 - 16 maja uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w wycieczce w Pieniny. Przygodę z Pieninami rozpoczęliśmy od zwiedzenia malowniczych ruin Zamku w Czorsztynie. Górująca nad Zalewem warownia wywarła na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Następnie odbyliśmy spacer na Trzy Korony, jeden z najbardziej znanych symboli tego regionu, z którego roztacza się piękny widok na dolinę Dunajca, Beskid Sądecki, Gorce i Tatry. Drugi dzień naszego pobytu rozpoczęliśmy od wjazdu kolejką krzesełkową ze Szczawnicy na Palenicę. Tam podziwialiśmy panoramę Pienin, chętni natomiast mogli pozjeżdżać na torze saneczkowym. Wizytę w Szczawnicy zakończyliśmy spacerem do Pijalni Wód Mineralnych. W „ Domu nad Zdrojami” degustowaliśmy lecznicze wody: Magdalenkę, Jana, Stefana, Józefinę. Następnym punktem programu był rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. Nad jeziorem widnieją majestatycznie dwa średniowieczne zamki obronne - Dunajec w Niedzicy i Zamek Czorsztyn, a w oddali widać tatrzańskie szczyty, pokryte jeszcze o tej porze śniegiem. Następnie udaliśmy się do Zamku Dunajec, w którym obejrzeliśmy ciekawe ekspozycje, poznaliśmy jego historię i legendy z nim związane. Ostatnią atrakcją był spacer po zaporze. Dowiedzieliśmy się, że głównym zadaniem tamy nie jest pozyskiwanie energii, a ochrona przed powodziami. Na koniec przyszedł czas na zregenerowanie sił smacznym obiadkiem w Karczmie” Zadyma”.
18
"Olimpijczycy są wśród nas"
10.05.2023r. uczniowie klas 8: Agnieszka Janik, Diana Łącka, Nikodem Hermanowski oraz Wiktor Olczyk brali udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym w 1LO we Wloszczowie. 60 uczniów z 20 szkół zmagało się z zadaniami matematycznymi, a w oczekiwaniu na wyniki, młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowych, pokazach chemicznych i słuchała zespołu muzycznego z 1LO. Z radością informujemy, że Wiktor Olczyk zajął 1 miejsce - został laureatem konkursu oraz Nikodem Hermanowski otrzymał wyróżnienie IX Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Olimpijczycy są wśród nas" GRATULACJE!!!
WARSZTATY MATEMATYCZE - trening przed egzaminem!
04.05.2023r. w środku majowej przerwy świątecznej w naszej szkole odbyły sie warsztaty matematycze dla 8-klasistów. Uczniowie od godz. 9.00 do 14.00 rozwiązywali arkusze egzaminacyjne, oceniali swoje odpowiedzi i analizowali rozwiązania. W trakcie spotkania znalazł się również czas na pyszny posiłek.
232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. w naszej szkole odbył się test sprawdzający znajomość zagadnień związanych z tym wydarzeniem. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 35 uczniów z klas IV- VI.
I miejsce zdobyły uczennice:
Nadia Banasik - IV A
Klaudia Gołdyn - VA
Zuzanna Grzyb - IV B
II miejsce
Amelia Bojaś - IV A
III miejsce
Oliwia Klim - VA
Wszystkim laureatom gratulujemy !
Wycieczka klasy 5a do Oblęgorka
W dniu 25 kwietnia klasa V A gościła w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Uczniowie wysłuchali barwnej opowieści pani kustosz o życiu noblisty oraz zwiedzili pomieszczenia, w których żył i tworzył Henryk Sienkiewicz. Warto nadmienić, że wnętrza pałacyku zostały wyposażone w oryginalne meble, obrazy, tkaniny, rzeźby oraz część księgozbioru pisarza. Po zwiedzeniu muzeum piątoklasiści udali się do parku, którego ścieżki kiedyś przemierzał sam autor Trylogii.
13
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Wszystkie