18 kwietnia uczniowie naszej szkoły, z klasy 2a i jeden chłopiec z klasy 2b wzięli udział w powiatowym turnieju piłki nożnej „TYMBARK” W kategorii U-10 chłopców reprezentacja naszej szkoły zmierzyła się z sześcioma drużynami plasując się na 3 miejscu. Drużynę do turnieju przygotowała Alina Arczewska.
Powiatowy Konkurs Recytatorski.
24 kwietnia uczennice naszej szkoły z klasy 2a i 2b wzięły udział w powiatowym konkursie recytatorskim pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Wydarzenie miało miejsce w Domu Kultury we Wloszczowie. Z 22 uczestników, z całego powiatu włoszczowskiego dziewczynki uplasowały się w ścisłej czołówce zajmując 3 msc. Dagmara Klim i 4 msc.Lena Tlustochowicz. Wielkie gratulacje dla dziewczynek za piękną recytację, wysokie noty, a także za godne reprezentowanie naszej szkoły Gratulujemy ! Do konkursu przygotowywały Małgorzata Knap i Alina Arczewska
Etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski dla Krasocina!
W piątek 21 IV 2023 r. w Łodzi odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Siedem drużyn, reprezentujących siedem parków krajobrazowych województwa łódzkiego, walczyło o I miejsce zapewniające udział w finale krajowym. Z wielką radością ogłaszamy, że do finału ogólnopolskiego zakwalifikowali się uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, reprezentujący Przedborski Park Krajobrazowy, w części leżący w gminie Krasocin. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa naszej drużynie w składzie - Julia Bojaś, Karolina Ślęzak i Marika Włodarska oraz opiekunce Pani Iwonie Duszy. Ponadto Karolina Ślęzak z Krasocina uzyskała indywidualnie najwyższą ilość punktów. Zabrakło jej zaledwie dwóch punktów do osiągnięcia maksymalnego wyniku w teście! Warto podkreślić, że nasze dziewczynki uczęszczają do klasy VI, a rywalizowały z ósmoklasistami.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były „Ptaki”, ale uczestnicy musieli się również wykazać znajomością walorów przyrodniczych i kulturowych wszystkich parków województwa łódzkiego, znacząco wykraczając tym samym poza wiedzę z podstawy programowej. Uczniowie musieli również nauczyć się oznaczania 60 gatunków awifauny i rozpoznawać ptaki na podstawie fotografii.
Życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim!
7
XII edycja Profilaktycznego Konkursu Wiedzy pod hasłem „Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom”.
- 20.04.2023 r. odbyła się XII edycja Profilaktycznego Konkursu Wiedzy organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego pod hasłem „Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 11 szkół podstawowych w powiecie włoszczowskim, w tym 3 uczennice klasy ósmej naszej szkoły: Natalia Gołdyn, Klaudia Klim i Oliwia Kowalczyk. Dziewczęta wykazały się szeroką wiedzą na temat HIV i AIDS oraz szeroko pojętych uzależnień. Oliwia Kowalczyk zajęła pierwsze miejsce w konkursie, natomiast Natalia Gołdyn otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!!!
Program edukacyjny Kubusiowi Przyjaciele Natury.
- Przedszkolaki z grupy Misie biorą udział w programie edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury. Celem programu jest nauka podstawowych zasad życia w zgodzie z naturą, ochrony środowiska, klimatu, recyklingu, szacunku do roślin i zwierząt, a także dbałości o właściwe odżywianie oraz aktywnie spędzanie czasu. W ramach programu dzieci realizują w przedszkolu 4 misje tematyczne pełne wyzwań, i rozwijających zabaw twórczych. Są to: "Misja Szkoła. Na tropie zmian klimatycznych". " Misja Dom. Na tropie ekonawyków". " Misja Sklep. Na tropie mądrych zakupów i życia w zgodzie z naturą ", oraz " Misja Las. Na tropie roślin i zwierząt". Podczas realizacji pierwszej misji dzieci dowiedziały się czym jest pogoda, a czym klimat. Jakie mamy strefy klimatyczne. Jak ograniczyć globalne ocieplenie i co możemy zrobić, aby temu przeciwdziałać. Ma zajęciach dzieci bawiły się w prezenterów pogody.46
Światowy Dzień Ziemi 2023
W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi 2023 w naszej szkole podjęto wiele działań proekologicznych. Uczniowie zaangażowali się w ogólnopolskie akcje Fundacji Ekologicznej ARKA: "Kwiaty zamiast śmieci" i "Żyjące Książki ". Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na "Najciekawszy strój ekologiczny". I miejsce w konkursie zajęła Nikola Bojaś, II miejsce-Karolina Dzwonek, III miejsce-Ola Więckowicz. Wyróżnienie otrzymali: Nikola Ślęzak, Dawid Siwek, Ania Stępień, Kasia Klim, Filip Mularczyk, Oliwka Świeboda, Lena Stawowska, Lena Hajduk. Pamiętajmy, aby o naszą planetę dbać cały rok!
16
"Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" - U-12
W dniach 17-18 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłki nożnej "Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU". W kategorii U-12 dziewcząt reprezentacja naszej szkoły zajęła 2 miejsce. Natomiast chłopcy w tej samej kategorii zajęli 1 miejsce i tym samym wywalczyli awans na turniej finałowy ( etap wojewódzki), który zostanie rozegrany na obiektach sportowych w Nowinach w dniach 8-9 mają. Drużyny do turnieju przygotował Przemek Paul.
Spotkanie autorskie w bibliotece
Uczniowie klas II b i III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Panią Teresą Ostrowską. Pani Teresa jest autorką bajek dla dzieci takich jak „Zimowe spory maszyn rolniczych”, „ Bajki z zagrody Babci i Dziadka”, „Opowiadania z zagrody Babci i Dziadka”, „Leśne bajeczki babci i dziadka” „Warzywa z ogródka babci i dziadka”, „Pszczółki”, „Lokomotywa Stefana” oraz tomiku wierszy dla dorosłych „Sercem pisane”. Pisarka i poetka z miejscowości Brzeście w gminie Radków (powiat włoszczowski) opowiadała o bohaterach swoich bajek, o odkryciu w sobie potrzeby pisania dla dzieci i o tym skąd czerpie pomysły. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajek i opowiadań o zwierzętach z wiejskiego podwórka i lasu, o warzywach i zdrowym odżywianiu, o traktorach, o maszynach rolniczych, o strachu na wróble... Autorką ilustracji w książeczkach Pani Teresy jest jej córka, absolwentka ASP, Grażyna Ostrowska – Wielgus.
Spotkanie zostało zorganizowane przez szkolną bibliotekarkę, odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie.
4
SERDUSZKO PRZED SZKOŁĄ W KRASOCINIE
Przed głównym wejściem do Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, ustawiono metalowy pojemnik w kształcie serca, służący do zbierania plastikowych nakrętek. Pojemnik na nakrętki to doskonały pomysł na zbieranie surowców wtórnych oraz sposób na pomoc charytatywną. Nakrętki zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie i wspomóc leczenie chorych dzieci. Pomysłodawczynią ustawienia serca była nauczycielka Pani Katarzyna Zasada, a środki na jego zakup przekazała firma „Lhoist” z Bukowy.
Serdecznie dziękujemy zarządowi firmy „Lhoist” Bukowa za sponsoring, oraz Panu Dariuszowi Mietelskiemu za wszechstronne wsparcie naszej inicjatywy.
Samorząd Uczniowski ZPO w Krasocinie
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Wszystkie